Aktuality

Víte o zavedení DPH na stavební pozemky?

Víte o zavedení DPH na stavební pozemky?

20.01.2014

Úzkostné pocity plné beznaděje, smutku a rozezlení sužovaly v závěru minulého roku nejednoho obyvatele České republiky. Ptáte se proč? Senát tehdy totiž schválil pro občany velmi nevýhodnou změnu zákona o dani z přidané hodnoty. Obzvláště rozrušujícím dojmem působí část o zvýšené dani z přidané hodnoty vztahující se na stavební pozemky.

Od ledna 2014 tak bude na veškeré stavební pozemky, například pod novými budovami, uvalena 15% DPH, v některých případech dokonce i 21% DPH! Mnozí developeři a stavitelé proto přistoupili ke zdražení a to jak u nových rodinných domů, tak u bytů v novostavbách. Vzhledem k tomu, že samotná cena pozemku často tvoří až jednu třetinu z celkové ceny bytů na tomto pozemku postavených, v praxi to znamená, že od 1. ledna 2014 se zvýší ceny bytů i domů až o několik desítek tisíc korun. Pro mnohé lidi to znamená ztrátu možnosti pořídit si svůj vlastní byt či dům, na který dlouho čekali. Jiným to přinese nemalé komplikace, třeba z důvodu schválené výše hypotečního úvěru.

My ceny nezvyšujeme!

I přes nepřízeň osudu, nemusí být vše ztraceno. Naše firma Nikmar Invest nabízí jedinečnou příležitost zachránit vaše sny. Jsme proaktivní developerskou firmou, která se snaží držet krok s novými trendy ve stavebnictví i v oblasti legislativních úprav. Proto jsme se rozhodli ceny našich bytů a domů nezvyšovat o nově zavedenou DPH. Máme zájem na tom, aby naši klienti byli dlouhodobě spokojeni se službami, které poskytujeme. Proto požadované DPH z ceny pozemků nových nemovitostí zaplatíme za vás. Tím pádem se pro vás, naše klienty, situace po Novém roce nemění a sny o novém bydlení se mohou stát realitou.

Prohlédněte si naši akční nabídku domů u Prahy. V případě zájmu či dotazů neváhejte kontaktovat naše ochotné pracovníky prostřednictvím telefonu či emailové adresy!

zavedení DPH obecně zvýší ceny bytů a domů