Lokalita a dopravní spojení


Zobrazit místo Projekt Líbeznice - Pod školou 4 na větší mapě

13 km vzdušnou čarou severně od centra Prahy, na hlavní silnici z Prahy do Mělníka, leží téměř dvoutisícová obec Líbeznice (http://www.libeznice.cz/).

Líbeznice jsou zmiňovány poprvé z roku 1236. Středověké Líbeznice se staly pro svou polohu, kostel, zdravotnické zařízení a školu centrem blízkého okolí, což trvá dodnes. Obec je členem regionu Povodí Mratínského potoka (http://www.povodi-mratinskeho-potoka.cz/).

Po odbočení z centra Líbeznic směrem na Hovorčovice dojedete po malé chvíli k výstavbě rodinných domů z projektu Pod školou 4.

Vhodné umístění projektu spojuje v sobě možnosti klidného bydlení v obci s kompletní infrastrukturou a pracovního uplatnění v dojezdové vzdálenosti do centra Prahy.

Školy

Přímo ve městě jsou následující možnosti vzdělávání:

Sportovní a kulturní aktivity

Zdravotnictví

Přímo v obci je zdravotní středisko včetně dětského lékaře a zubní ordinace:

Nakupování

Dopravní spojení

Líbeznice jsou součástí Pražské integrované dopravy. Spojení s Prahou je velmi dobré. Autobusové linky jezdí z Ládví (metro C do 10 minut) a nádraží Holešovice (metro C) ve špičce po 10 minutách (v pracovních dnech).

Poslední spoj z Holešovic jede v pracovních dnech ve 23:59, první v 5:10. Zpět do Prahy jede poslední autobus ze zastávky Líbeznice I ve 23:29, první ve 4:38 ráno.

Z centra Prahy (Václavské náměstí) jste autem na adrese projektu Pod školou 4 za 19 minut, viz plánovač trasy.

Napojení na dálnici D8 je autem cca 5 minut.

Do Neratovic se dostanete autem za 9 minut, do Mělníka za 18 minut, Odolena Voda je vzdálena 12 minut.