Lokalita a dopravní spojení


Zobrazit místo Projekt Mírovice na větší mapě

Na hranicích hlavního města Prahy, v těsné blízkosti městské části Praha – Čakovice, leží obec Veleň, která se skládá ze dvou částí, jimiž jsou Veleň a Mírovice. Obě sdílejí společný osud od roku 1593, kdy připadly rodu Ostrovců z Královic.

Oficiální stránky obce Veleň jsou zde:

Název Veleň se zmiňuje poprvé v roce 1371 v listině, kterou Jan ze Zvířetic daroval úrok z vesnice plynoucí malostranským johanitům. První zmínka o Mírovicích pochází z roku 1439, kdy Václav z Příbramě se vzdal dědictví statků v Mírovicích po otci ve prospěch svého bratra. Jméno Mírovice znamená ves lidí Mírových.

Veleň dnes spadá pod okres Praha – východ, kraj Středočeský. Obcí s rozšířenou působností je Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

Obec Veleň je členem Dobrovolného svazku obcí Veleň, Sluhy, Brázdim a Polerady.

Z Prahy – Třeboradic dojedete autem po komunikaci Na Zlaté pokračující v Třeboradickou, kde na začátku obce po levé straně se nachází projekt rodinných domů s názvem Mírovice u Prahy (zobrazit na mapy.cz).

Vhodné umístění projektu spojuje v sobě možnosti klidného bydlení v obci přímo navazující na hlavní město s možnostmi pracovního uplatnění v Praze.

Školy

Další školy v blízkosti obce:

Kulturní a sportovní aktivity:

Zdravotnictví

Zdravotní střediska jsou v blízkých Čakovicích (ZS Oderská, ZS Dr. Marodyho, ZS Tryskovická)

Nakupování

Dopravní spojení

Mírovice jsou součástí Pražské integrované dopravy. Autobusové linky jezdí z Letňan – linka 377 jede 11 minut a linka 365 jede 15 minut.

Poslední spoj z Letňan jede v pracovních dnech 0:16, první spoj 5:16. Opačným směrem z Mírovic do Prahy jede poslední spoj 23:22, první spoj ráno v 4:42.

Z centra Prahy (Václavské náměstí) jste autem na adrese projektu v Mírovicích za velmi slušných 15 minut, viz plánovač trasy.

Do Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi se dostanete autem za 12 minut, do Mělníka za 24 minut, Čelákovice jsou vzdáleny 19 minut a Neratovice 15 minut.